Gdańsk OdNowa :: Diabelski Kamień , Oliwa

Gdańsk odNowa

Idea projektu Gdańsk OdNowa jest bardzo prosta. Mieszkańcy otrzymują dostęp do portalu internetowego, w którym (poprzez wpółpracę z moderatorem) zamieszczają swoje ulubione miejsca (zdjęcia wraz z krótkim, osobistym opisem), przestrzenie, z którymi wiążą się wspomnienia, miłe chwile.
więcej

Diabelski Kamień

Oliwa

dodał: Michał Chyła
30.09.2010

Opis

Diabelski Kamień, największy głaz narzutowy w Trójmieście - wysokość 2 m!!!!, obwód 12 m!!!! leży na zboczu Doliny Radości przy Drodze Węglowej"
DIABELSKI, lepiej nie odwiedzać po zmroku (redakcja)
Zobacz położenie na google maps

Chcesz odwiedzić to miejsce?

47 osób się wybiera

TAK NIE

ZdjęciaKomentarze

Sebastian Mya
Byloby milo, gdyby ktos dodajac to tekstu moje zdjecie zechcial zajaknac sie o jego zrodle: http://coord.info/GC26CWH Ze zwyklej ludzkiej przyzwoitosci.
2012-09-17 12:24:32
Krzysztof Opoczyński
Opis nie jest precyzyjny.Oto dokładny opis,przepisany z wydanego albumu Krzysztofa Kamińskiego p.t."Trójmiejski Park Krajobrazowy - cztery pory roku" :" Na szczycie Czarciego Wzgórza,znajdującego się po prawej stronie łąki w Dolinie Radości,leży głaz narzutowy,zbudowany z grubokrystalicznego czerwonego granitu,zwany Diabelskim Kamieniem.Rozpęknięty jest na trzy części,z których największa ma 12,5 m obwodu, 2,7 m wysokości, 4,3 m długości i 3,9 m szerokości.Podczas ostatniego zlodowacenia został przywleczony przez lądolód ze Skandynawii.Ten pomnik przyrody nieożywionej,zarejestrowany pod numerem 133,jest największym głazem na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego." We wspomnianym albumie znajduje się także piękna legenda, dotycząca tego głazu.
2010-12-04 14:44:59

Dodaj komentarz