Gdańsk OdNowa :: Żwirownia w Lesie Oliwskim, Oliwa

Gdańsk odNowa

Idea projektu Gdańsk OdNowa jest bardzo prosta. Mieszkańcy otrzymują dostęp do portalu internetowego, w którym (poprzez wpółpracę z moderatorem) zamieszczają swoje ulubione miejsca (zdjęcia wraz z krótkim, osobistym opisem), przestrzenie, z którymi wiążą się wspomnienia, miłe chwile.
więcej

Żwirownia w Lesie Oliwskim

Oliwa

dodał: Wojtron
11.10.2010

Opis

Mało znany, acz niezwykle urokliwy punkt widokowy w Lasach Oliwskich. Znajduje się na skarpie dawnej żwirowni i oferuje widok na morze ponad dachami Oliwy, Zaspy i Przymorza. Spojrzenie w dół przepaści przywołuje słynne skały wapienne na Rugii z koronami sosen ścielącymi się kaskadowo kilkanaście metrów pod nami. Za ławkę do romantycznych schadzek bądź egzystencjalnej zadumy służy wystający z krawędzi skarpy korzeń starej sosny, lecz i na tym nie koniec przyrodniczych osobliwości. Dość obrócić się za siebie, by ujrzeć kolejny dziw nad dziwy: sosnę i buk splecione i zrośnięte w miłosnym uścisku. Zdarzało mi się już zbierać szyszki i orzeszki, zabierać ze sobą lub rzucać w kierunku morza na dobrą wróżbę. I choć pomyślane życzenia niekoniecznie się spełniają, to jakaś magia na pewno działa, każąc mi ciągle wracać w to miejsce.
Niełatwo tu trafić jeśli nie zna się lasu. Niepozorna ścieżka nie jest oznaczona, a podejście od strony miasta strome i niebezpieczne. Najłatwiej dotrzeć tu skręcając z Polanek w aleję prowadzącą do szpitala dziecięcego (Dwór IV), następnie, za starym, pomnikowym kasztanowcem stojącym przy pozostałościach niewielkiego domu skręcić w prawo na zielony szlak, a po pokonaniu dość stromego podejścia odbić znów w prawo na rozwidleniu oznaczonym wyblakłą plamą czerwonej farby na okorowanym pniu.
Zobacz położenie na google maps

Chcesz odwiedzić to miejsce?

128 osób się wybiera

TAK NIE


Komentarze

internauta
napisałem już w e-mail do redakcji że przydały by się współrzędna GPS
2012-01-23 09:27:10

Dodaj komentarz