Gdańsk OdNowa :: Doki Stoczni Remontowej, Letnica

Gdańsk odNowa

Idea projektu Gdańsk OdNowa jest bardzo prosta. Mieszkańcy otrzymują dostęp do portalu internetowego, w którym (poprzez wpółpracę z moderatorem) zamieszczają swoje ulubione miejsca (zdjęcia wraz z krótkim, osobistym opisem), przestrzenie, z którymi wiążą się wspomnienia, miłe chwile.
więcej

Doki Stoczni Remontowej

Letnica

dodał: klono
27.09.2010

Opis

Z pozoru nieciekawe, industrialne miejsce swój klimat ukazuje przede wszystkim nocą. Widok ogromnych statków, prawie "unoszących" się nad wodą, dziesiątki lamp odbijających się w Martwej Wiśle i specyficzny hałas sprawiają, że jest to jeden z najbardziej magicznych miejsc w centrum.

Jest to prawdopodobnie jedno z niewielu miejsc w Gdańsku, które nigdy nie zasypia. Praktycznie bez przerwy można usłyszeć stuk młotów, okrzyki robotników czy też dźwięki różnych "dziwnych" maszyn. Jeśli nam się poszczęści to do efektów dźwiękowych dojdą także i wizualne, dostępne podczas piaskowania lub spawania kadłubów statków.

Na miejsce najlepiej dotrzeć samochodem lub rowerem. Cały widok dostępny jest od ulicy Wiślanej, w pobliżu Gdańskiego Terminala Kontenerowego.
Zobacz położenie na google maps

Chcesz odwiedzić to miejsce?

24 osób się wybiera

TAK NIE

ZdjęciaKomentarze

To miejsce nie zostało jeszcze skomentowane. Twój komentarz może być pierwszy!

Dodaj komentarz