Ile kosztuje prawo jazdy kat B?

0
2009

Prawo jazdy to dokument uprawiający do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Według zasad ruchu drogowego. By prawo jazdy otrzymać, wiąże się to z poniesieniem kosztów. Ile kosztuje prawo jazdy? Wszystko uzależnione jest od kosztów samego kursu, jak i opłat urzędowych. Na jaką kwotę jednak musimy być przygotowani? Podsumujemy w naszym artykule.

Ile kosztuje prawo jazdy kat B?

By móc do kursu na prawo jazdy przystąpić, musimy otrzymać orzeczenie lekarskie. Lekarz na podstawie przeprowadzonego badania wydaje orzeczenie. O zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Koszy badania to 200 zł nie zależnie od lekarza czy miejsca, w jakim takie badanie jest wykonane.

To pierwszy koszt, jaki musimy ponieść.

Kolejnym kosztem jest opłata za kurs w szkole nauki jazdy. Tu ceny są różne. Jednak średni koszt to 1300 zł netto. Cena uzależniona jest od ilości godzin trwania kursu. Jakości i ilości materiałów dydaktycznych.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego należy zapisać się na egzamin państwowy. Dokonuje się tego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). By do egzaminu przystąpić, należy również wnieść opłatę. Koszt przystąpienia do egzaminu teoretycznego to kwota 30 zł. Natomiast opłata za egzamin teoretyczny to kwota 140 zł. Koszty te są jednorazowe. Oznacza to, że jeśli nasz egzamin będzie musiał być poprawiony. Koszty należy ponieść ponownie.

Po zaliczeniu egzaminu w WORD należy uiścić opłatę. Jest to opłata za wydanie dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodu. Koszt wydania prawo jazdy to 100,50 zł

Podsumowując koszt zdobycia prawo jazdy, wyniesie nas około 2000 zł. Należy pamiętać, że koszty te będą wzrastać w przypadku negatywnych wyników egzaminu państwowego. Dlatego, jeśli zależy nam na oszczędnościach. Warto do egzaminu przygotować się dobrze i z zaangażowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here