olej naturalny

Wokół różnego rodzaju olejów, narosło wiele mitów. Do wiadomości podawanych jest nam jednak także mnóstwo faktów, którym jak najbardziej można zawierzyć. Jakie informacje są zatem faktami, a jakie zdecydowanie mitami?

Mitem jest między innymi informacja dotycząca tego, iż oleje są w stanie zapewnić naszej skórze ochronę przez słońcem. Prawdą jest, iż oleje zawierają naturalny filtr SPF. Jest on jednak niestabilny, a zatem nie zapewnia odpowiedniej ochrony, która faktycznie byłaby wysokiej jakości. Smarowanie się olejami i eksponowanie na plaży na spore słońce, może niestety doprowadzić do poparzeń. Olejem można jedynie wspomagać się przy korzystaniu z kosmetyków posiadających odpowiednie filtry, a nie korzystać z nich w pojedynkę.

Mitem jest także to, iż oleje zapychają. Niektóre oleje faktycznie mają do tego tendencję, ale tylko jeśli zostaną nałożone na skórę tłustą i problematyczną. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest zatem dobieranie oleju do swojej skóry i korzystanie z niego w sposób rozsądny, po wcześniejszym zapoznaniu się z jego właściwościami. Jeśli oleje są dobrane do rodzaju skóry, wówczas nie zapychają one i nie powodują występowania wyprysków.

Faktem jest natomiast to, iż oleje mogą działać ujędrniająco oraz dobrze radzić sobie ze zmarszczkami. Olejem, który wykazuje takie działanie przeciwzmarszczkowe, jest między innymi olej z opuncji figowej.

Faktem niezaprzeczalnym jest także to, iż oleje nierafinowane działają znacznie lepiej niż te poddane rafinacji. Oleje nierafinowane są droższe, bardziej mętne i zazwyczaj umieszczane w ciemnych buteleczkach ze szkła. Mają dużo lepszą jakość i co za tym idzie, lepiej działają na skórę. Podczas rafinacji, a zatem podgrzewania oleju do wysokich temperatur, niestety pozbawia się go wielu bardzo cennych wartości odżywczych. Podczas tego procesu trafi on także na swoim zapachu oraz smaku.

Wiele mitów dotyczących olejów naturalnych sprawia, iż niestety korzysta się z nich niechętnie. Warto zatem weryfikować informacje na temat tych drogocennych substancji.

Koniecznie doczytaj:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here