termomodernizacja

W budownictwie, styropian wykorzystuje się przede wszystkim do wykonywania izolacji cieplnej budynku. Służy on także do tworzenia różnych elementów typowo wykończeniowych. Dzięki niemu budynek zyskuje również dużo lepszą izolację dźwiękową, co jest szczególnie ważne w dużych, pełnych hałasu miastach. Styropian jest sprzedawany w arkuszach mających konkretne wymiary, czasem nie pasujące do prac, które mamy zamiar wykonać. Czym w takiej sytuacji można przeciąć styropian, zachowując przy tym precyzję?

Najskuteczniejszym sposobem, jest zdecydowanie wykorzystanie maszyny do cięcia styropianu. Przy wykonywaniu regularnie prac związanych z tym właśnie materiałem, najlepiej jest wejść w jej posiadanie. Sprzęt ten w podstawowej swojej wersji kosztuje kilkaset złotych, większe i bardziej rozbudowane modele natomiast nawet kilka tysięcy.

Maszyny tego typu mogą ciąć styropian zarówno w pionie, jak i w poziomie. Posiadają one możliwość ustawienia różnorodnych kątów cięcia, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Taka maszyna posiada bardzo wygodny blat, na którym układa się poszczególne arkusze styropianu, gotowe do cięcia. Dzięki urządzeniu cięcie jest wykonywane bardzo precyzyjnie i nie pozostają po nim zbędne kawałki styropianu. Styropian się nie marnuje, jest równy i pod względem wymiarów dostosowany do naszych wymagań.

Maszyny do cięcia styropianu mogą ciąć styropian o różnej grubości oraz długości. Każda maszyna posiada pod tym względem inny zakres działania. Dlatego przed jej nabyciem warto zweryfikować czy będzie ona w stanie zapewnić nam funkcjonalność, jakiej konkretnie potrzebujemy.

Oczywiście prócz maszyny do cięcia styropianu, można skorzystać również z wielu innych, czasem bardziej przystępnych pod względem cenowym rozwiązań. Mnóstwo osób w tym celu posługuje się drutem oporowym. Wiele korzysta także z noża termicznego do cięcia styropianu. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie maszyna zapewnia największą precyzję. W przypadku innych narzędzi trzeba dokładać większych starań do przeprowadzenia samego procesu cięcia.

1 KOMENTARZ

  1. Precyzyjne cięcie styropianu to sztuka. Zadanie o tyle ważne, że dzięki poprawnemu wykonaniu można zaoszczędzić materiał. Do wykonania precyzyjnego cięcia styropianu lub obróbki tego materiału w dowolny sposób niezbędna jest maszyna do cięcia styropianu. Alternatywa to nóż termiczny, którym łatwiej ciąć elementy takie jak listwa przysufitowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here